Mobil

Věnujte pozornost osvětlení

V dnešní době je uzákoněno osvětlení vozidel i při jízdě ve dne a během celého roku. Určitě to má své opodstatnění. Ale jedete-li v noci, nebo už jen za šera, osvětlení, které žárovka h1 poskytuje, Vám dodá pocit z bezpečné jízdy.

Představte si, že jedete zrovna v době, kdy se šeří. Oči si pomalu zvykají na změnu přirozeného denního světla na to noční. Pro mnohé řidiče, a možná právě i pro Vás, je takové šero noční můrou. Lehce přejdete do klidu, že dobře vidíte.

bílý suv

Ale opak může být pravdou, když se znenáhla před Vámi zjeví nečekaná překážka.
A tou může být, třeba neosvětlený cyklista. Ano, za případnou havárii si může sám cyklista. Měl být osvětlen, měl mít helmu. Ale co je to platné, když už se, nedej bože, něco katastrofálního přihodí? Vy a Vaše http://filmy.showbiz.cz/vyhledavac/nadlidske-schopnosti/ auto jste silnějším protivníkem. Proč jste nezareagoval dřív, než došlo k nehodě? Ke střetu, který nemusí dobře

dopadnout? Pravděpodobně jste dobře neviděl. Je to možné? Ano. To je možné!
Máte-li ovšem osvětlení kvalitní žárovkou h1, nemusí k žádnému karambolu dojít.
Přechod ze šera do tmy se nemusí stát osudným okamžikem ani pro Vás, ani pro případného neosvětleného cyklistu. Víte, může se stát cokoliv a zodpovědný řidič je na nečekané silniční situace vyzbrojen teorií, řidičskými schopnostmi a soustředěností při jízdě. Ale také tím, že ví, že jeho automobil je vybaven dokonalými žárovkami h1 v předních světlometech.

· Ty dobře svítí na cestu.
· Ty neosvětlují protijedoucí řidiče ve svých automobilech.
· Ty Vám zaručí bezpečný návrat domů.

styl světla

Starejte se o to, aby Váš vůz byl vizitkou starostlivého řidiče. To je v pořádku. Ale rozhodně věnujte stejný čas i tomu, aby bylo vozidlo připraveno k jízdě za každého počasí a v jakémkoliv světle, či tmě. S žárovkami h1 neuděláte krok vedle. Tomu věřte. A rozhodně si zkontrolujte i povinnou sadu záložních a v každém případě kvalitních autožárovek. To proto, abyste nebyl nikdy zaskočen!