Nezařazené

Co je povoleno házet do toalety a co ne?

Co může jít do vašeho svazku bez viny?

Nyní jen krátce a bezbolestně: do toalety patří jen to, pro co byla původně vynalezena, a sice pro vaší malou a velkou potřebu.

Pouze toaletní papír neškodný, protože se rozkládá ve vodě. Zvláštní čisticí prostředky na toalety, které neobsahují ani chemikálie ani silně kyselé pH, jsou také v pořádku a také dešťová voda, kterou můžete použít na splachování toalety.
instalatér v koupelně

Co do toalety nepatří?

●       Kde byste měli určitě mít špatné svědomí, jsou hygienické spotřeby. Patří mezi ně hygienické ubrousky, tampony, obvazy, dentální nitě, bavlněné tampony, kondomy a žiletky (ano, to zní absurdně, ale mnozí lidé skutečně splachují všechno, co spláchnout lze). Všechny tyto věci nejenže vedou k zablokování potrubí, ale také nejsou dobré pro životní prostředí. Odpad patří do koše a kdo nemá rád smrad, může koupit vonící odpadkové pytle nebo je jednoduše měnit pravidelně. Mimochodem, dokonce i vlasy ucpávají trubky!

●       Podobně i kuchyňský odpad nepatří do toalety. Přemýšleli jste někdy, že přitahujete potkany spláchnutými zbytky jídla? Pro tento účel použijte například kompostér. Oleje a tuky se stávají tvrdšími při chladnějších teplotách a vedou k ucpání.

●       Léčivé tekutiny a pevné léky představují vážnou hrozbu pro vodu. Čistírny odpadních vod je nemohou zničit. Například aktivní složky antikoncepce a antibiotik znečišťují podzemní vody a jsou také odpovědné za rezistentní kmeny bakterií. Takže kam s nimi? Všechny lékárny vezmou zpět nepoužité léky.

●       Také chemikálie, jako jsou barvy, laky, odstraňovače laku na nehty, pesticidy a kyseliny by měly být likvidovány odděleně.

●       A myslíte si, že bychom nemuseli mluvit o pevných materiálech, jako jsou obaly, plasty, ubrousky, cigarety, zátky, pivní podložky a kočičí podestýlky? Protože by mělo být jasné, že tyto věci ucpávají trubky? Nicméně i tyto věci končí v toaletě.

●       Stejně tak textilie, hadry, ponožky, punčochy, nebo jiné oděvy.

umyvadlo u wc

Takže házení všech těchto věcí do toalety ji doslova zlikviduje. Nejenže sanitární servis stojí spoustu peněz, pokud je toaleta ucpaná, ale měli byste také mít na paměti, jaké druhy škodlivých látek skončí v kanalizačním systému.