Nákupy

Když vás nákup v secondhandu nezklame

Připadá vám nakupování v second handech eshop nevhodné a podřadné? Pak byste mohli zvážit svá rozhodnutí pro některé věcné argumenty:

Co kus, to originál – nestává se příliš často, že byste na ulici potkali někoho, kdo si koupil stejný oděvní výrobek, o němž víte, že ten váš máte ze „sekáče“. Toto bývá jedna z hlavních výhod volby oblečení pro všední a sváteční příležitosti, kdy chcete mít na sobě něco originálního a jedinečného.

oblečení ze second handu

Obnošená tkanina nekouše a nesvírá – obrovskou výhodou oblečení ze second handů je fakt, že jsou všechny tkaniny obnošené. Někdo je oblékal řadu týdnů, měsíců či let, a za tu dobu nošením a častým praním látky změkly a pozměnily strukturu tak, že je na holou pokožku mnohem příjemnější. Tohoto rozdílu si povšimnete například mezi bavlněným tričkem, spodním prádlem a tepláky z výroby a ze second handů na první ohmatání.

žehlení oblečení

Přijatelná cena – některé kusy oblečení jsou natolik levné v těchto typech obchodů, že se až podivíte, jak je to vůbec možné vzhledem k jejich prvotřídní kvalitě. Máte tu obvykle poměrně velký výběr zboží a nakoupíte tu za stejnou cenu, jakou zaplatíte za oblečení v běžných obchodech, i dvojnásobné množství kusů oděvů.

Není to asijská tržnice – málokdy se stane, že by si lidé stěžovali na nízkou gramáž triček a dalšího oblečení, které nebývá až téměř průsvitné, což bývalo doménou některých asijských tržnic. Do second handů mnohdy putují výrobky, které pochází ze zemí západní Evropy, například ze Švýcarska nebo z Německa, tedy v prvotřídní jakosti.

Nakupování v pohodlí domova – ne vždy je příjemné nakupovat v kamenné prodejně typu second hand, protože se tu a tam pohybují i některá „pochybná“ individua, jako například kapsáři a různí podvodníci a zlodějíčci, a bývá plno ve zkoušecích kabinkách anebo vydýchaný a špatně větraný vzduch. Přece jen je lepší nakoupit v e-shopu pohodlně z domova, ovšem musíte být pečliví a dobře si změřit vaší velikost.