Valná většina řeší velký problém, pakliže se rozhodnou cvičit a posilovat doma – nemají na to dostatečné vybavení. Málokterá domácnost má takovou vybavenost jako například dobře vybavená tělocvična či posilovna, kam chodíte dnes a denně. Díky stávající situaci to bohužel není možné, přesně proto si nyní ukážeme, jak si vlastně zařídit vlastní posilovnu doma a nemusíte k tomu mít žádné drahé stroje či závaží, stačí bohatě vaše vlastní tělo a i to je někdy až dost.
Základem pro všechno je mít podložku na cvičení, kterou můžete vzít nejen ven, ale převážně dovnitř. Jinak, a to nám věřte, budou některé cviky hodně bolet a můžete si až nepříjemně sedřít klouby či nedej bože poškodit záda, pokud k tomu všemu cviky provádíte ještě poprvé a ještě neumíte správnou techniku.
Nejlepší je začít pěkně od podlahy a postupně zvedat úroveň a náročnost cviků. Kvalitní podložka vám pomůže dosáhnout této úrovně bezpečně a pohodlně, alespoň co se týče povrchu, na kterém cviky provádíte. Vždycky je to lepší než být na holé zemi, která je v tom nejlepším případě linoleum, v tom nejhorším případě dlažba, na které se toho opravdu moc dělat nedá, aniž by vás po pár cvicích nebolela záda.
Zároveň je dobré prozkoumat vaše možnosti. Nemůžete jen tak začít od těch nejnáročnějších cviků, to by vás pěkně rychle přestalo bavit. Musíte začít u těch nejjednodušších, na kterých si prověříte, jakou úroveň cvičení vlastně zvládáte. Taky totiž záleží, kdy se do cvičení pouštíte, tedy v jakém věku, poprvé. To hraje velkou roli v tom, jaké cviky si můžete a nemůžete dovolit. Něco jiného je, když je vám patnáct, a něco jiného je, když máte přes čtyřicet a celý život jste zrovna aktivní sportovci nebyli. Proto je nesmírně nutné najít si i dobrý plán či videa, podle kterých můžete cvičit. A pak stačí jenom chvíli počkat a najednou to bude v pořádku. Nejhorší je právě začít, ale to se zvládne, o to se nebojte.