Nákupy

Vytápění elektrickým kotlem

Elektrické kotle jsou pohodlným způsobem, jak mít zajištěné doma teplo, ovšem nevyplatí se všem. Na takový kotel musíme pravidelně provádět revizi.

Vytápění elektrickým kotlem

Pohodlné topení

Rodinné domy musí mít většinou zajištěné své vytápění, kdy máme na výběr z několika možností. My se dnes konkrétně podíváme na elektrické kotle, kdy nemusíme nic řešit, protože běží na elektřinu ze sítě. Staré kotle tohoto typu se dnes už nevyplatí, protože spotřebují dost této energie, jenž stojí hodně peněz, a proto musíme vybírat z moderních elektrokotlů.

hlavice radiátoru

Tento typ vytápění se požívá u dobře zateplených staveb, což jsou například novostavby. Mezi jejich hlavní výhody patří, že nemusíme shánět žádná paliva, jsou ekologické a také tiché. Naopak nevýhoda je právě zmíněná cena elektřiny. Buď můžeme mít přímotopné zařízení nebo akumulační, jenž teplou vodu uchovává v nádržích, takže i když zařízení nepracuje, tak my využíváme právě tepla z těchto nádrží. Výkon může být klidně v řádu desítek kilowatt, což už je dostačující, aby vytopilo větší dům. Každý případ je individuální, a proto je dobrý názor odborníka, který tomu rozumí.

Pravidelná revize

Elektřina nám slouží doma každý den a díky ní žijeme úplně jiný život. Ovšem musíme si pamatovat, že může způsobit škody na zdraví a majetku, a proto musí být vše správně zapojeno a fungovat. To samé platí u elektrického kotle, kdy, aby se zjistilo, že je v pořádku a topí správně se musí jako u jiných vytápěcích zařízení provádět revize. Revize elektrokotle https://revize-elektro-revtech.cz/revize-elektrokotle/ cena není nijak vysoká, přičemž zajišťuje správné a bezpečné fungování, takže se rozhodně vyplatí za ni zaplatit pár drobných a mít jistotu, že nám bude v zimě teplo a kotel poběží. Je prováděna specialistou, jenž ví, co všechno je potřeba prověřit, takže odhalí případné nedostatky a problémy.

elektrická zařízení

Orientačně nás vyjde revize na pár stovek, takže se opravdu nemusíte bát vysokých částek. U revize musíme dodržovat zákonem danou lhůtu, protože kdybychom třeba vyhořeli vlivem vadného kotle bez revize, tak od pojišťovny moc peněz nedostaneme, kdy revize předchází poruše.