Nákupy

Pergolu je třeba pěkně vybavit


Pokud to má být náš druhý domov, vlastně takové letní sídlo, tak se tu musíme cítit dobře. Prostory nemusí být zrovna největší, ale především útulné. Mnohdy si děláme ještě různá zákoutí v zahradách, kde trávíme svůj volný čas a zdravě relaxujeme na čerstvém vzduchu. K takovému jednoduchému odpočinku nám postačí i amatérsky vyrobený nábytek a zrovna k tomu nepotřebujeme oplývat nějakým uměním. Postačí nám totiž pár palet, nářadí, nátěry a přirozeně hodně polštářků, ale ty až nakonec.

palety

Vybíráme vhodný materiál

Pokud se zaměříme na samotné palety, tak nabídka je na trhu poměrně dost velká. Můžeme vybírat z plastu, hliníku nebo jednoduše z klasiky. Častokrát se stane, že se tyto podkladové prvky nedají již jinak využít, než je jednoduše vyhodit nebo spálit, což je ale velká škoda, pokud mohou ještě posloužit. Což v tomto případě dřevěná klasika vítězí a nic nebrání tomu si vytvořit i pohodlné křesílko nebo pohovku. Asi nejznámější jsou takzvané europalety, které musí splňovat celkem přísné požadavky a také normy na samotnou výrobu. V tomto případě poslouží produkt bez takových přísných parametrů. Jen je třeba mít na paměti, že se jedná o přírodní materiál a ten podléhá přece jenom bez řádného ošetření zkáze. Na druhou stranu je daleko příjemnější a stabilnější, než plast.

záhonek

Využití i na jiných místech

Pokud paleta skutečně doslouží a nelze ji již nijak opravit, poté lze dát snadno místo fantazii a třeba si vyrobit různé dekorativní předměty například pro bylinky, kytičky nebo vyvýšené záhonky. Možností, jak ještě dát novou šanci dřevu, které věrně sloužilo v přepravování materiálu či zboží, je skutečně mnoho. Stejně tak je v nabídce i více provedení těchto dřevěných podložek. V podstatě záleží na tom, k jakému účelu byly využity. Některé mohou mít zespodu patky, které jsou uzpůsobeny tak, že hranoly umožní manipulaci ze všech stran. Jiné zase pro změnu ližiny, které zase podporují stabilitu při stohování. Případně si lze pořídit i kombinaci obou dvou způsobů. Poté se po vyřazení dají skutečně použít i jinak, než jen na výrobu nábytku.