Vzdělání

Tipy na skvělé léto s kamarády

Navnadilo vás letošní krásné jarní počasí a už teď se nemůžete dočkat letních radovánek? Koupání, hry na pláži a procházky v panenské přírodě.
Vzhledem k okolnostem letos bude rozumnější a možná i zajímavější zůstat na území České republiky. Protože za normálních okolností bychom měli ambice spíše cestovat do zahraničí. A není přeci jenom lepší prozkoumat nejdříve území naší země?
Nabízíme pár skvělých tipů na místa, kam se můžete letos podívat. V ideálním případě s sebou vezměte partu kamarádů, se kterými je legrace a kteří mají rádi pohodové výlety stejně jako vy.

jezero u lesa

 1. Český ráj a Prachovské skály
 2. Česko-Saské Švýcarsko a roubenky u hranic
 3. Jižní Čechy a příroda okolo Kleti a Českého Krumlova
 4. Šumava a Modrava
 5. Chatky na Máchově jezeře a okolní hrady a zámky
 6. Křivoklátsko
 7. Kokořínsko
 8. Lipno nad Vltavou a okolní příroda, kde nepotkáte celý den ani živáčka
 9. Beskydy
 10. Orlické hory
 11. Krkonoše a Sněžka
 12. Liberecko a okolí Prahy, například okolí Tetína, vyhlídková místa Máj a svatý Jan pod Skalou, povodí Vltavy a lom Amerika u hradu Karlštejn
 13. Znojemsko, Vysočina a město Kutná hora

chata u jezera

Láká-li vás pobyt v chatkách u Máchova jezera, nezapomeňte si na cestu přibalit také příslušenství na večerní ohníčky u vody a kytaru, abyste si s přáteli mohli zazpívat. Až vás začne nudit voda nebo se budete chtít trochu projít, můžete se vydat na okolní hrady, například na Bezděz v okrese Česká lípa. Na hrad vede vcelku náročná stezka do kopce, ale poslouží vám jako účinné kardio. Nahoře si pak můžete dát něco dobrého a kochat se vyhlídkou na okolní údolí a krajinu, která hraje všemi barvami.
V oblasti Máchova jezera se nacházejí i pláže, které zůstanou letos nejspíš v téměř netknutém stavu, vzhledem k tomu, že nejspíše neproběhne známý hudební festival, konající se zde opakovaně. Někdy tedy i mimořádný stav jako je nyní, může přinést něco dobrého.