Dovolená

Zkažená dovolená

Koronavirus se většinou vydává za chřipku a tváří se, jako by byl její horší dvojče, které je s to zavařit trpícím pořádně pod kotlem. Onemocnění se projevuje poněkud pozvolně. Začne to tím, že se dotyčnému zvýší teplota a začne mu být mdlo. To se pak stupňuje až k horečkám a pronikavému kašli.léky a teploměr
Virus se šířil tak rychle, že většina zasažených oblastí vyhlásila stav nouze a dokonce zrušila všechny lety, které by měly z Číny, odkud nemoc pochází, dorazit.
Problém pro cestující nastává však tehdy, jestliže se vydali na dovolenou do již zmiňované Číny. Odtamtud by se jen stěží dostali a pokud vůbec ano, čekání na letadlo by jim jistě znepříjemnilo měření teploty za účelem zjištění zdravotního stavu na letištích.
Další problém se skrývá ve faktu, že některé státy, jako je třeba Itálie, vyhlašují oficiální dočasné uzavírání hranic. To může znepříjemnit dovolenou zejména těm, kteří se rozhodli si zimní prázdniny připomenout v italských Alpách.
Aby se předešlo šíření viru, je z důvodu opatření nutno umisťovat „podezřelé“ do karantény, kde mohou zůstat klidně několik týdnů. Takto se dovolená mohla prodloužit již několika desítkám Čechů, kteří se rozhodli Itálii navštívit.
Nezůstáváme však jen u Itálie. I v České republice, kde se naštěstí potvrdilo zatím jen velmi malé množství výskytu nákazy, jsou do škol, na pracoviště a do domácností poskytována opatření v podobě informačních a varovných listin. virus pod mikroskopemNemusíte proto ani cestovat nikam daleko, abyste se s koronavirem setkali.
Hranice v Číně jsou uzavřeny také a jsou také zrušeny veškeré lety, které se měly uskutečnit. Tento stát se tak z cestovního hlediska stává naprosto odloučeným do doby, než se situace nadobro a konečně vyřeší. Také Jižní Korea je na tom podobně, ačkoli číslo nakažených se tomu čínskému jen stěží dokáže vyrovnat. Pokud máte v plánu se do některé z těchto zemí vydat, jistě vám již byly zrušeny letenky a tím také samotná dovolená. Nezoufejte ale, většina cestovních kanceláří je ochotna vrátit vám vaše peníze zpět, jelikož se jedná o ojedinělý případ. Takto své zájezdy ruší mnoho škol, školek i táborů.