Nákupy

Kontrola výrobků

Abychom zajistili, že výrobky vyhovují daným požadavkům, tak mnohdy prochází kontrolou, kde se nám může hodit přesné měřidlo v podobě parametru.

Kontrola výrobků

Vysoké nároky

Při výrobě všech možných součástí jsou daný určité tolerance, jenž se musí dodržovat, protože jinak by potom třeba daný kus nepasoval do sestavy. Když se jedná o věc za pár korun, tak u ní nebudou tak velké nároky, ovšem třeba u výrobků za tisíce už je opravdu potřeba, aby byli v pořádku. K odhalení všech možných chyb proto mívají společnosti oddělení kontroly, kde si na dané výrobky posvítí.

kovový výrobek

Co se týče prvků, které se kontrolují, tak ty můžou být různé, kdy některé oddělení kontroly mají opravdu moderní stroje za miliony. Základní kontrola probíhá třeba vizuálně a kontrolou důležitých rozměrů. Ovšem někdy je zase důležitá třeba pevnost, kdy se požívají stoje, jenž odhalí strukturu materiálů. Třeba u odlitků je mnohdy důležité, jestli nemají vnitřní vady, kdy třeba můžou vznikat bubliny a podobně. Takže záleží na tom, k jaký účelům má výrobek sloužit, k čemuž musíme kontrolované parametry vždy přizpůsobit.

Pasametr

Pro kontrolu potřebujeme vhodná měřidla, abychom zjistili skutečný daný rozměr součásti. Oblíbené jsou digitální měřidla, kdy třeba takové posuvné měřítko správně přiložené a na displeji se nám hned ukáže daná hodnota, takže tím si dost ulehčíme, a hlavně zrychlíme práci. Posuvným měřítkem a jinými zařízeními můžeme najednou měřit vždy jen jedem rozměr, ovšem to nemusí být rozhodně nutností.

ukazatel budík

Třeba takový pasametr je oblíbený díky své přesnosti a různorodému využití, a proto se může hodit i pro Vaše používání. U pasametru I-nastoje si můžeme nastavit určitou hodnotu a její rozptyl, abychom po naměření zjistili, jestli je daný rozměr v toleranci. Měřidlo může mít číselníkový úchylkoměr, na kterém okamžitě vidíte danou hodnotu. Na výběr je několik pasametrů, takže výběr záleží už na Vašem použití. Měřidla se pohybují v řádech tisíců, což se může zdát dost, ovšem zařízení zastane opravdu hodně práce.