Čištění bazénů může mít hned několik rozměrů. Musíte se zaměřit nejen na čistění vody jako takové, ale zároveň i na stěny, respektive dno samotná nádrže.
Možnosti udržení čisté vody
Koupání v létě nemusí pro vás probíhat pouze na veřejném koupališti, případně u rybníka, přehrady nebo někde na řece. Můžete si to užívat i sami, v soukromí. K tomu však budete potřebovat místo na vlastní vodní nádrž a následně i samozřejmě onu vodní nádrž. Ideálním řešením je pořídit si bazén. Ten může mít celou řadu podob, ale v případě, že nechcete či nemůžete utrácet, asi vám nezbyde nic jiného, než sáhnout po nadzemním modelu. Na obrázku sice nevypadá jako nic moc. Velký příliš není, takže plavání v něm nebude žádná sláva. Je však za pár tisíc, a pokud vám jde hlavně o ochlazení těla během úmorných veder, jedná se o ideální volbu.
O takovou nádrže je však velká starost, kterou rozhodně nesmíte zanedbat. Základem je hlavně postarat se o čistotu vody, to je zásadní. V případě, že se na to vykašlete, můžete se ihned po koupání objednat u nejbližšího kožního lékaře. Koupání se ve špinavé a zatuchlé vodě s sebou nese celou řadu zdravotních rizik. Nejvíce to obvykle odnese pokožka.
Způsoby čištění
Samozřejmě, že je hlavní udržet vodu v dobré kondici pomocí speciálních chemických preparátů. Mezi ty favorizované v české společnosti patří bezesporu chlór, respektive aktivní kyslík. Chlór je skvělý, funguje jak má a je navíc docela levný. Ovšem jeho používání není úplně příjemné lidem, kteří trpí nějakou kožní nemocí. Chlór totiž může být agresivní. Aktivní kyslík takový není. Na druhou stranu ho ale musíte používat ve vyšší koncentraci, což se negativně projeví na velikosti vašeho konta.
Chemie, to je základ, ale nesmíte zapomínat ani na čistotu stěn a dna. Pokud se o ně nebudete starat, můžete tak ničit vodu stejným způsobem, jako byste nepoužívali žádné dezinfekční preparáty. Čištění stěn nemusíte naštěstí dělat kartáčem s mýdlem. Existují daleko jednodušší způsoby, třeba použití bazénového vysavače https://www.chlorito.cz/bazenovy-vysavac. Existují tři základní druhy – ruční, poloautomatický a automatický. První je logicky nejlevnější, poslední pak cenově nejméně dostupný.