Technika

Na co si dát pozor, pokud kupujeme starožitný noční stolek

Mnoho lidí chce mít doma nějaký vzácný, drahý kousek. A to platí i u nábytku. Koneckonců, mnoho z nás sní o tom, že doma budou mít nějaký skutečně starý kousek, kterým by se mohli chlubit a na který by se mohli dívat a přemýšlet, co všechno již zažil.

V dnešní době to navíc není tak těžké, jak by se zdálo. Na internetu najdeme spoustu inzerátů, kde nabízí k prodeji například starožitný noční stolek. A řekněme si upřímně, noční stolky jsou mnohem levnější, skladnější a lépe se převáží, než například skříně či postel. Bývají tedy tou nejlepší volbou.

starý noční stolek na vysokých nohách

Problém ovšem je v tom, že zdaleka ne všichni prodejci, ať už inzerují na internetu či v časopisech, jsou poctiví lidé. A vzhledem k tomu, že ceny starožitného nábytku nejsou v současné době nejmenší, můžeme tímto snadno přijít o spoustu peněz. Proto je dobré mít se vždy na pozoru.

V první řadě je dobré si před nákupem vyžádat fotografie. Ty často bývají u internetové inzerce součástí inzerátu samotného. Na nich bychom měli posoudit stav, neboť pokud bude onen nábytek poškozený, pak jeho hodnota značně klesá.

kompaktní tmavý starý noční stolek

Dále je také dobré, pokud půjde o vzácnější a drahý kousek, se podívat, zda se takový nábytek v období, ze kterého údajně pochází, skutečně vyráběl. Byly například noční stolky běžně takto zdobeny? Měly takovéto rozměry? Tak se ujistíme, že onen kus skutečně pochází z doby, která je udávána.

Chtít bychom samozřejmě měli i osobní prohlídku, a to ještě předtím, než předáme peníze. Zde bychom se měli dívat po nejrůznějších drobných vadách, ale také po tom, co by nám mohlo prozradit, že daná věc je ve skutečnosti nedávno vyrobený kus, který se staře jen tváří.

Pokud vše proběhne v pořádku, pak skutečně může dojít k transakci. A jistě, může se to zdát jako zbytečná opatrnost, ale vězte, že je lepší být opatrný, než později litovat zbytečně vyhozených peněz.