Žena

Sebeláska jako trend?

Za poslední rok byla sebeláska zobrazována snad úplně všude – na sociálních sítích, webových stránkách, ale i v pořadech v televizi. Není se čemu divit, když se zamyslíte, tak určitě neznáte moc lidí, kteří jsou spolu spokojení a vycházejí sami se sebou.
malování rtů rtěnkou
Nedostatkem sebelásky trpí především ženy a mladé dívky, ale proč? No, odpověď je velmi jednoduchá. Na sociálních sítích nebo v televizi vidíme samé dokonalé fotky „influencerek“, hereček, modelek, fitness trenérek a bůh ví koho. Asi už od přírody máme tendenci se srovnávat a myslet si, že jsme v něčem méně než ten druhý. A tady to celé pramení. Většina slečen nebo žen, které mají, například na Instagramu, tisíce sledujících, nikdy nedají na svůj profil fotku po ránu, kdy jim vlasy stojí a mají ospalky. Tak proč byste se Vy měla cítit špatně, když takhle po probuzení vypadáte? Však je to úplně v pořádku.
Pokud na sebelásce chcete zapracovat, tak byste určitě měla zkusit těchto pár rad, které by Vám měly pomoct!
nápis sebelásky
Pročistěte si Instagram
Možná si to nepřiznáváte, ale sledování modelek apod. na Vás nemusí mít dobrý vliv. Právě to může být příčina Vaší „nenávisti“ k sobě a shazování se. Nikdy nevíte, co se skrývá v zákulisí těch fotek. Nějaká fitness slečna se před zrcadlem vykrucuje, ale většinou je to pouze o světle a póze, protože pokud by se postavila úplně normálně, tak třeba nějaký ten špíček taky má. Ale třeba taky může být už dlouhou dobu v dietě, při které sice vypadá fyzicky krásně, ale po psychické stránce se může cítit hrozně. Jestliže se s někým na sociálních sítích srovnáváte, tak ho opravdu přestaňte sledovat a uvidíte, že se Vám velmi uleví.
Hezky se namalujte a upravte
Pokud si říkáte, že dnes vypadáte hrozně a už ani líčení Vám nemůže pomoci, tak se mýlíte. Zkuste se namalovat a zpříjemnit si den. Ano, sebeláska je o lásce k sobě takové, jaká jste, ale pokud se Vám uleví, když se jemně namalujete, tak proč ne. Nemusíte si dávat rudou rtěnku a stíny, ale dejte si třeba jenom řasenku a růž na tváře a uvidíte, že budete o moc živější než předtím. Hezky a pohodlně se oblékněte a hned se Vám bude fungovat lépe. Popřípadě si kupte něco hezkého a řekněte si, že v tom jste kočka.
Řekněte si, že Vám to sluší
Stoupněte si před zrcadlo a podívejte se na sebe. Vidíte samu sebe v nejistotě ohledně své osoby, ale proč? Každá žena je krásná a má své nedostatky. A o tom to přece je, ne? Ne všechny můžeme mít postavu jako modelky, husté vlasy nebo dlouhé nohy. Je to asi klišé, ale mějte se ráda taková, jaká jste. Každá z nás něčím vyniká a o tom to je.

4.5/5 - (4 votes)