Nákupy

Stěhování, nový začátek, nebo katastrofa?

Stěhování se může změnit v naprostý horor, nebo může proběhnout v klidu a v pohodě. Zásadní je plánovat, nebát se říci si o pomoc a pustit se do stěhování připraveni na to nejhorší. Jak postupovat?dítě v krabici

  1. Co budete stěhovat

Stěhování chce pořádný plán! Prvně si pořádně rozmyslete, co všechno budete stěhovat a co nebudete potřebovat v novém bytě. Co potřebovat nebudete, nechcete mít doma, nebo o co nestojíte, to nestěhujte, ale vyhoďte či darujte jako první. Budete mít o to méně práce s balením ale i se samotným stěhováním. Zbavíte se tak spousty zbytečností a také budete mít jednodušší práci.

  1. Balení

I balení je dobré neuspěchat. Připravte si dostatek krabic, nejlépe i s víkem a rozplánujte si, co jak zabalíte. Začněte balit postupně místnost po místnosti, popisujte krabice a křehké věci balte zvlášť, aby nepřišly k úhoně. V balení si udělejte systém, ten je opravdu zásadní. Je důležité vědět, co kde máte a hlavně to poté najít zase po přestěhování.stěhování

  1. Stěhování

Samotné stěhování je stres, sehnat stěhováky, na které je spoleh, vynosit krabice, naložit, vyložit, vynosit… Na stěhování se musíte připravit jak fyzicky, tak psychicky. Stěhování vám ulehčí kvalitní firma, která spolehlivě přesune všechny věci z bytu do bytu. Třeba stěhování v Ostravě odnesto si můžete ulehčit, pokud si zvolíte opravdu dobrou firmu. Jakmile se přestěhujete, čeká vás zase vybalování věcí a zabydlování se v novém domově. Pokud stěhujete i skříně, tak počítejte s tím, že jsou někdy problémy skříně přestěhovat, aby stěhování vydržely a zároveň prošly dveřmi. Pokud se rozhodnete skříně rozmontovat, pak počítejte zase s menšími problémy se složením skříně dohromady, mnohdy je to totiž problém.
Při stěhování počítejte se stresem a problémy. Je to mnohem jednodušší než se s nimi smiřovat během procesu stěhování. A hlavně, pokud se něco nepovede, snažte se být v klidu, člověk se nestěhuje několikrát do roka. To vás může uklidnit.