Elektro

Výhody moderních LED zářivkových trubic 36 W

Nenápadný světelný zdroj – LED panely, pásky a trubice jsou výrobky, které lze instalovat na místa, kde příliš nevyčnívají a nejsou nápadné. Hodí se jako stropní svítidla, orientační osvětlení, nebo čistě jako účelové zdroje pro osvětlování kuchyňské linky či psacího stolu. To přináší doslova nové možnosti, které dříve nebylo možné realizovat běžnými vláknovými žárovkami s paticí E27.

zářivková trubice

Možnost volby barvy světla – na svit vláknových žárovek jsme si zvykli tak, že nám přišlo přirozené pobývat v jejich přítomnosti při teplém odstínu bílého světla. Naopak klasické trubicové zářivky vyzařovaly světlo příliš chladné a to bylo vhodné spíše pro pracoviště. Bylo však příliš ostré a někteří citliví lidé si stěžovali na nepříjemné blikání a intenzivní jas. Byly spíše zdrojem stresu, než aby navozovaly pohodovou atmosféru. S LED diodovými trubicemi se žádného blikání nedočkáte a barvu světla lze libovolně zvolit podle potřeby od studené bílé, přes neutrální, až po teplé odstíny.
kryt zářivkového tělesa

Extrémně dlouhá doba provozu – s vláknovými žárovkami byla potíž v tom, že vydržely svít přibližně tisíc hodin, což je v průměru jeden rok provozu. Jejich výměna nebyla sice moc drahá, ale pokud šlo o svítidla s nesnadno demontovatelnými kryty, jako např. montážní přenosné lampy, svítidla s krytem rozebíratelným pouze šroubovákem, vznikaly zbytečné nepříjemnosti. To platilo i pro svítidla přístupná pouze ze žebříku nebo ze štaflí. Životnost LED diodových zářivkových trubic 36 W dnes přesahuje 25 tisíc hodin, máte tedy na dlouhou dobu klid, co se týče výměny světelného zdroje.

Jednoduchá instalace – jsou to zdroje, které k montáži nevyžadují zásah odborníka, nejsou to klasická zářivková tělesa s tlumivkou, kondenzátorem a startérem, jde o svítidla s přímým výstupem napájecího transformátoru do zásuvky 230 V, která stačí pomocí příchytek umístit na patřičné místo.

Žádné střepy – při rozbití krytu se nerozletí žádné skleněné střepy, kryt pouze praskne. Nehrozí žádné vážné poranění, ani únik rtuti z luminiscenční vrstvy. LED zářivky žádnou rtuť neobsahují.