Mobil

Mobil a lidé

Mobil je už něco, co má úplně už kdekdo. A já nejsem výjimka. Taky jsem samozřejmě ráda, že mobilní telefon mají všichni blízcí okolo mě. Protože jsi opravdu nedokážu představit, kdy bych se musel vrátit zase do těch těžkých let, kdy jsem si ani nemohla pořádně někým sejít ani někomu zavolat. A vždycky to bylo tak, že jsem musela jít z domu a napsat ještě z veřejných telefonních budek kamarádce SMSku. A tohle si jistě taky pamatujete, že dříve tohle krásně šlo. Vzpomínám si na to někdy s nostalgií a s úsměvem. A sice ano, bylo to opravdu krásné období, i když nebyly mobilní telefony.

Někdy je mobil nad zlato.

Bylo to prima, protože takhle člověk alespoň šel ven anebo byl víc s kamarády. A to není, když je mobilní telefon, tak samozřejmě taky jsem vlastně velice často s přáteli, ale všimla jsem si, že mobilní telefon sebere opravdu hodně volného času. Protože když mám volný čas, tak občas si zahraji taky nějakou mobilní hru anebo si čtu různé podcasty a poslouchám je. Místo toho, abych byla s přáteli nebo jim třeba zavolala.

Na mobilu občas hraji hry.

Jenomže už to tak bývá a nikdo to nezmění. Tedy samozřejmě, každý to člověk může změnit sám u sebe, ale samozřejmě, že člověk nemůže změnit toho druhého. Ani by to nebylo pěkné a není to takové lidské. Já osobně bych žádného člověka nechtěla vůbec měnit k obrazu svému, protože stejně by se postupem času člověk zase změnil tak, jak byl předtím. A takže i když mobilní telefon je velice praktický a sbližuje lidi, tak taky bere opravdu mnoho volného času. A znám taky případy, kdy mobilní telefon rozhádal dvě nejlepší kamarádky. Naštěstí to není můj případ, ale bylo to tak, že se kamarádky pohádali kvůli tomu, že jedna druhé nebrala mobilní telefon anebo šla potají s jinou kamarádkou do kina. Teď je to úsměvné, ale bohužel se tohle stalo. Takže mobilní telefon taky někdy rozvrátí vztah anebo přátelství.