Technika

Nákup postele

V posteli strávíme spoustu času našeho života, a proto do ní rozhodně investujte, protože zdraví Vám to v budoucnu vrátí. Ukážeme si jak na její výběr.

Nákup postele

Konstrukce

Prvním kritériem při výběru je samotný věk uživatele, ovšem pro starší děti klidně kupte postel jako pro dospělého. Hned prvním prvkem postele je rám, protože díky němu vše drží pohromadě, a proto je to takový základní stavební prvek. Může být vyroben hned z několika materiálů, přičemž každý se hodí někde jinde. Levnější měkké dřevo nedosahuje takových výsledků a je vhodné spíše pro občasné přespání.

poklidný spánek

Naopak tvrdé dřevo je nejvhodnějším a nejlepším řešením pro každodenní spánek. Je velice pevné, a proto pevně drží pohromadě a vydrží i teplotní rozdíly či vlhkost. Potom přichází výběr správných rozměrů, protože od těch se odvíjí, jaké pohodlí budete mít. Ovšem je potřeba dbát i na výměru rozměrů dané místnosti. Naprostou klasikou pro jednotlivce je postel 80×200 Drevenynabytek-borovicemasiv, s kterou rozhodně neuděláte chybu. Masiv zároveň zajistí výdrž po dobu desítek let, takže budete mít konstrukci, jenž vydrží opravdu dlouho.

Rošt a matrace

Nezapomeňte, že na dvojlůžko je nejlepší zvolit dvě matrace i rošty, protože každý uživatel bude mít svůj komfort a přináší to i řadu dalších výhod. Rošt je velice důležitý, protože veškerou hmotnost musí rozmístit, aby se Vám co nejlépe a pohodlně leželo. Také docela dobře odvádí vlhkost. Vše to začíná klasikou, pokračuje přes polohovatelné rošty a končí naprostou špičkou, Tím jsou motorové rošty, jež poskytnou maximální pohodlí.

bílá matrace

A nakonec nákup zakončíme správnou matrací, protože ta má také velký vliv. Dbejte na dostatečnou výšku, protože levné matrace se nevyplatí kupovat. Ty jsou vhodné tak maximálně na spaní třeba na chatě, ale z každodenního spaní je rozhodně vyřaďte. Velice důležitým parametrem je tvrdost, protože ta se nejčastěji odvodí podle hmotnosti uživatele a jeho spánkové polohy. Dbejte i na správnou volbu jádra a nezapomeňte při bolavé páteři ani na zdravotní matrace, jenž Vám uleví.