PC

Počítač a jeho funkce

I když, pravda, počítač se už mezi nové věci dávno zařadit nedá. Ale pozor. Když vy si koupíte nový v pondělí večer, tak si můžete být jistí, že už je dávno někde ještě novější a ještě lepší. Počítače stárnou rychlostí blesku. Ten, kdo potřebuje silný stroj tak to jistě zná. Takže i počítač se dá zařadit, a to velmi směle, mezi novinky. Pokud nevěříte, podívejte se na prodejní inzeráty a uvidíte sami.  

notebook

Co vlastně tvoří cenu počítače? Inu, těch faktorů je mnoho. U mobilu je to spousta funkcí a dá se říci, že u počítačů všeobecně platí totéž. On vám totiž může nahradit více věcí. Mi zpočátku nahradil psací stroj, ale když jsem se s tím naučil pracovat a žít, milerád jsem se rozloučil s televizorem, který už asi deset let nemám. Takže v současné době mi slouží počítač k obživě jako psací stroj, také jako televizor na občasné zhlédnutí filmu a věřím, že by klidně nahradil a i rádio, kdybych jej někdy chtěl poslouchat. Zatím však tuto potřebu nemám. Hudbu, která se mně líbí si pustím sám a bez hloupých reklam, či dalších hloupostí, které mne nezajímají.  

detail klávesnice

Když to tak vezmu, plní vlastně počítač i funkci papírových novin. Přečtu si zde zprávy a pokud bych chtěl i časopisy, skoro všechny se dají sehnat v elektronické podobě, takže i zde bych se mohl vyžít. Můj stroj je již dědek, ale pokud má někdo nový a výkonný, tak si jej jistě nekoupil kvůli psaní textů, ale kvůli hraní her či sledování filmů v tom nejlepším rozlišení. Právě jako herní stroj je počítač vynikající a ve spoustě domácností je pouze k tomuto účelu.  

Je docela možné, že jsem nevypočítal všechny funkce, které může PC zastávat. Ono to ani nelze. Musel bych zde rozepsat i spousty pracovních nástrojů, jako třeba kalkulačku a tak podobně. Takže to uzavřeme s tím, že počítač může mít funkce skoro ke všemu. Ke všemu, co je potřeba.