Žena

Nemoc, která Vám ukradne Vaši osobnost

Paranoia je psychická nemoc, která pacientům udělá v hlavě totální zmatek. Připraví jim falešné představy, může navodit strach z pronásledování a také strach z vlastního ohrožení. Diagnostika této nemoci bývá často velice obtížná, jelikož u každého jedince může Paranoia probíhat zcela odlišně. A také hlavně paranoik se umí přetvařovat, takže před cizími lidmi se může projevovat zcela normálně. Klíč k úspěšné léčbě spočívá v uvědomění si, že nemocí daný člověk trpí a že ta uvolněnost, veselost a přetvářka je jen určitý druh masky před okolím. Nejdůležitější je si to uvědomit včas a svěřit se do rukou psychiatra či zkušeného psychologa, většina paranoiků má sebevražedné sklony.

zoufalost

Druhy paranoii

· PERZEKUČNÍ PARANOIA – strach z pronásledování
· ŽÁRLIVECKÁ PARANOIA – jedná se o blud, při kterém má paranoik přehnané představy o svém partnerovi a jeho záletech
· KVERULANTSKÁ PARANOIA – strach z toho, že ho nikdo nemá rád
· DAVOVÁ PARANOIA – člověk posedlý rituálními tanci či rituálními obřady

Příčiny

1. Odborníky bylo zjištěno, že příčiny této nemoci můžou sahat už do fáze, kdy je dítě ještě v matčině děloze (matka užívá v době těhotenství drogy), po porodu se dítěti nedostává dostatek pohlazení, lásky ze strany rodičů – dítě si připadá nechtěné, zavržené.
2. Za paranoiu muže i vitaminová dysbalance v organismu – nedostatek B-komplexu (zejména vit. B 9, který je zodpovědný za správnou funkci psychiky) a hořčíku.
3. Poruchy orgánů v těle – jater, slinivky břišní, ledvin, žaludku, srdce, endokrinních žláz, cév
4. Nedokrevnost některých částí mozku.

Příznaky

Člověk, který trpí paranoiou, může vykazovat známky dlouhodobé uraženosti, přecitlivosti, neustále vyhledává různé konflikty, je vztahovačný – kdejakou reakci druhého člověka bere jako útok na jeho osobu, často opakuje jedny a ty samé věci dokola, je prakticky neschopný se rychle udobřit, je agresivní i při banalitách, často vytváří zbytečně dusno, nedokáže správně řešit různé situace, a proto většina konfliktů končí útokem. Často se u lidí trpících paranoiou mohou projevovat další fóbie, přehnaná žárlivost, někdy ukončena vraždou. Paranoik si zkrátka myslí, že má speciální schopnosti a že na světě má plnit speciální misi, věří, že je sledován FBI, osobami z jiných planet, že je postavou ve hře a je řízen vyššími silami.

stres

Léčba

Správná léčba probíhá vždy v rukou zkušeného psychologa či psychiatra, který navrhne léčbu a popřípadě určí hospitalizaci, aby byl člověk s paranoiou v bezpečí a pod kontrolou a nebyl potencionálním nebezpečím pro své blízké a ostatní lidi.

Další nemocí, která krade lidem jejich osobnost je Alzheimer . Je to velice zrádná nemoc, která znepříjemní život lidem, kteří jí onemocní a zároveň jejich příbuzným, kteří jsou často bezradní jak svým příbuzným, nemocným touto nemocí, mohou pomoci.