Technika

Pod pergolou se můžete uzemnit


Možná jste zaregistrovali, že na Internetu a v jiných médiích, i v diskusích mezi lidmi, v ezoterických kamenných obchodech či na tržnicích se objevuje celá řada různých informací, symbolů a předmětů, které se nám snaží sdělit, že člověk není jen hmotné tělo, a že přece jen má také duši, stejně jako všechna zvířata i rostliny.

zahradní pergola

Duše je energetické, tedy nehmotné podstaty, ale obývá hmotný svět, oživuje jej a také jej využívá ke svému poznání. Poznání může získat pouze skrze vlastní zkušenost a hmota je pro to ideálním prostředím. Nehledejme na hmotě tedy nic špatného, naopak ji přetvářejme a zamilujme si ji. Neznamená to hromadit zbytečný majetek, ale žít skromně a svůj skromný majetek užívat ku prospěchu, pro radost a potěšení.

zahradní altán

Moudří lidé vám také napoví, že každá živá bytost, žijící na této planetě, by se měla tzv. uzemnit, tedy nelétat jen ve snových představách, ale vnímat reálný svět kolem sebe. Uzemnění lze provést mnoha způsoby, buď častým našlapováním bosými chodidly po zemském (hodném) povrchu, anebo konzumací kořenové zeleniny (mrkev, petržel, celer, červená řepa) anebo častějším pobytem venku, v přírodě.

Pokud máte zahradní pergolu, tím lépe, právě pod ní jste hodně uzemněni a můžete tu provádět celou řadu příjemných úkonů:

Jídlo – pod zahradní pergolu si noste jídlo a nápoje, a pokud to dovoluje počasí, seďte pod ní častěji, než v uzavřeném příbytku. Energii tu ze země můžete čerpat mnohem víc, než doma.

Hračky – děti si sem mohou vzít oblíbené hračky – stavebnice, autíčka, panenky atd. Uzemněné děti bývají spokojenější a šťastnější.

Práce – pracujete občas z domova na počítači? Venku pod pergolou vám to možná půjde lépe. Vyzkoušejte to, třeba nebudete potřebovat ani povzbuzující drink s kofeinem.

Posezení s přáteli – toho, koho máte rádi, vezměte pod pergolu, a tam si povídejte o něčem pěkném a pozitivním. Promýšlejte svou dovolenou a plánujte zajímavé cestování. Uvidíte, že tu přijdete na jiné myšlenky a podaří se vám třeba i eliminovat chronický stres.