Hry

Revolt – návrat ke starým časům

Pokud jste zažili první nástup počítačových her nebo her na PS1, určitě jste nemohli minout tuto závodní parádu. Autíčka na dálkové ovládání řízená místo venku, na vašem počítači nebo joysticku byla přelomová. Jakmile jste tuto hru zapnuly, nemohl jste jí vypnout.

model auta

Děj této promyšlené hry Vás neskutečně strhl a to už v prvním kole mise, kdy jste se ocitli na předměstí satelitového městečka a jako závodní autíčko jste se museli dostat do cíle co nejrychleji a vyhnout se všem nástrahám co Vám protihráči nebo závodní trať nachystala a to jich nebylo málo.

Hra je původně z roku 1999 a nabídla hned mnoho zajímavých věcí, jako byl editor map, nebo vychytané bonusové kola, což na tu dobu bylo neuvěřitelné. Na začátku hry začínáte na základních autíčkách, kdy jedete šampionát v daném poháru, pokud se dobře umístíte, otevírají se Vám další kola a lepší a lepší autíčka. Každé kolo je jiné, s výjimkou toho, že můžete jet dané kolo i naopak, což hráčům zamotá naprosto hlavu. Tyto kola však začínají až v pokročilé fázi hry. Každý pohár má určitý počet tratí, kde na každé trati dostanete body za svoje umístění. Body se sčítají za každou zajetou trať a v posledním kole je vyhlášen vítěz.
malé autíčko

Samozřejmě nejde, jen tak o nějaké nudné závody těchto malých autíček, ale na trati můžete sbírat žluté blesky, které Vám nabídnou výběr z mnoha zbraní. Po přejetí blesku se Vám náhodně začíná vybírat zbraň, kterou můžete využít k odstranění soupeřů. Výběr je vážně veliký, od olejové skvrny, rachejtle, bomby, vodních balónků, až po baterii, která Vám dá turbo.

Vývojáři mysleli samozřejmě i na rozmanitost tratí, mise tedy začínají třeba v hračkářství, muzeu, westernovém městečku nebo nákupním obchoďáku. V každém kole jsou schovány takzvané zkratky, kterými ušetříte čas a předstihnete tak své soupeře.

Rozhodně bych hru řadil, jako velký přelom tehdejší doby a pokud na ní někde narazíte, určitě neváhejte a zkuste si jí zahrát i dnes, nebudete litovat.